27 Aralık 2009 Pazar

SEDA TANSUKER kimdir?SEDA TANSUKER

1985, İstanbul doğumlu. Orta okul ve liseyi Maltepe Anadolu Lisesi’nde okuduktan sonra 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencilik yıllarından itibaren pek çok oyunda dramaturg ve yönetmen olarak görev aldı. ‘Tiyatro Triole - Jeanne D’Arc’ın Öteki Ölümü’ ile ‘Tiyatro Su - Bok Sosyolojisi’ oyunlarının dramaturgluğunu yaptı. 2007 yılında Cumhuriyet Gazetesi’ndeki yedi aylık stajı ile başlayan basın hayatı Milliyet Sanat ve Kadıköy Life dergilerinde sürdü. Bunların yanı sıra çeşitli kitap (Yitik Ülke Yayınları’ndan çıkan '80’lerde Çocuk Olmak' kitabının içindeki “Şirinler: Hala Uslu Çocuklarız” ile 'Mutsuz Aşk Vardır' kitabının içindeki "Mavi Ağaç Aşk Limited" adlı öyküler.), dergi (Düş Kent / Sayı: 22 – “Sessizliğin Çığlı” adlı şiir ve Sayı: 26 – “Yansımadaki Yanılgı” adlı öykü.), gazete ve dergi (Cumhuriyet Gazetesi, Gazete Kadıköy ile TEB OYUN) ve internet sitelerinde yazdığı eleştiri yazıları ile yaptığı röportajlar yayımlanmıştır. ‘İçimizi Isıtan Melodiler’, ‘İstanbul’da Opera Serüveni Sergisi’ ile ‘Sesler Hazinesi’ projelerinin yanı sıra Tiyatro Hayal Et’in de proje koordinatörlüğü ve basın danışmanlığını yaptı. İstanbul Şehir Tiyatroları’nda Stanislav Stratiev’in yazdığı Arif Akkaya’nın yönettiği ‘Otobüs’ ile Samuel Beckett’ın yazdığı Şahika Tekand’ın yönettiği ‘Oyun’ adlı oyunlarda gönüllü reji asistanı görevini üstlendi. 2011 yılından beri Kadıköy Belediyesi Engelli Danışma ve Dayanışma Merkezi Görme Engelliler Sesli Kütüphanesi'nde gönüllü okuyucudur. Ali Poyrazoğlu Tiyatro Atölyesi’nde dramaturji; misafir öğretmen sıfatıyla Bil Sanat Akademisi’nde dramaturji ve tiyatro tarihi dersleri verdi. Şimdilerde ise çeşitli kuruluşlarda yaratıcı drama dersi vermektedir. Tiyatro hayatına yönetmen, dramaturg ve yazar olarak kurucu ortağı olduğu Şefin Tavsiyesi Oyuncuları'nda devam etmektedir. Tiyatro oyunlarının yanı sıra yazdığı kısa film senaryoları vardır. Seda Tansuker, aynı zamanda Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB) ve Bilim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (BESAM) üyesidir. 2013 yılının eylül ayında, Kanguru Yayınları'ndan "Engelli Koşu Gibisin Sevgilim" adlı öykü kitabı yayımlanmıştır. Aralık 2014'ten beri Altı Nokta Körler Derneği'nde gönüllü tiyatro dersleri vermekte ve oyun sahnelemekte(Tabu'dan Monopoly'e Kısa Bir Hikaye / Cimri) ; Ocak 2014'ten itibaren ise Uçan Süpürge Kadın Haber Sitesi'nde ,yerel muhabirler ağında, muhabirlik yapmaktadır. Ayrıca; elinden geldiğince sosyal sorumluluk projelerinde yer almaktadır.

http://tiyatroelestirmenleribirligi.org/seda-tansu-selcuk - blog: sedatansuker.blogspot.com.tr - instagram: noktapati - twitter: stoyunculari


************************************************************************Detaylı Özgeçmiş

1985, İstanbul doğumlu, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü 2008 yılı mezunu Seda Tansuker, Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği'nin en genç üyesidir.

2005-2009 tarihleri arasında ise Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Fatih ve Kadıköy Şubeleri’nde yaratıcı drama eğitmenliği, 2 oyunda yönetmenlik ve 2 oyunda da dramaturgluk görevlerini üstlendi; ‘Uluslararası Royal Academy’nin Türkiye şubelerinden Sahne Gösteri Sanatları / Özlem Güzel Bale Tiyatro ve Müzik Okulu’nda 2008 yılında sahnelenen ‘Susma Galileo Susma oyununda dramaturgluk yaptı.

Dramaturg ve tiyatro eleştirmeni kimliklerinin yanı sıra öğrenciyken atıldığı gazetecilik hayatına 4 Eylül 2007’de Cumhuriyet Gazetesi’nde başladı. Yedi ay süren basın stajını başarıyla tamamlayan Tansuker, okulunu “İ.Ü.E.F. Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü Öğrenci Temsilcisi” sıfatıyla tamamlamasının ardından bir yıl süreyle (Aralık 2008-Aralık 2009) Milliyet Sanat Dergisi’nde tiyatro eleştiri yazıları yazdı. Kadıköy Life Dergisi internet sitesi ile basılı dergisinde ve Anadolu Yakası internet sitesinin sanat editörlüğünü üstlendi ve yazıları yayımlandı. (Mart&Nisan 2009-Mart&Nisan 2010). Bunların yanı sıra çeşitli kitap, dergi ve internet sitelerinde yazdığı öykü, şiir ve eleştiri yazıları ile yaptığı röportajlar yayımlanmaya devam etmektedir.

Can Gürzap ile Arsen Gürzap’ın sahibi olduğu Dialog Anlatım İletişim’de Seslendirme ve Diksiyon Eğitimi (Mart 2009 - Haziran 2009) aldı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Niyazi Ölmez ve onun kitabından sahnelenen “Sesler Hazinesi” ile “Kalbimizi Isıtan Melodiler” konserlerinin (Aralık 2009 – Eylül 2010) ; Mart 2010 tarihinden itibaren ise Genel Sanat Yönetmenliği’nin tiyatro sanatçısı Sumru Yavrucuk’un üstlendiği “Tiyatro Hayal Et”in Proje Koordinatörü ve Basın Danışmanlığını üstlendi.

(2010-2011)Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu'nun açtığı "Ali Poyrazoğlu Tiyatro Atölyesi"nde dramaturji dersi verdi.

Fatih Korkmaz'ın yazdığı ve Seda Çetin'in yönettiği Yönetmen Tiyatrosu'nun "Dikkat Zampara Var" (Ocak 2011 – Mart 2011) ile Özdemir Çiftçioğlu'nun yönettiği Tiyatro Triole'nin "Jeanne D'arc'ın Öteki Ölümü" (Ocak 2011 – Mart 2011) adlı oyunların dramaturgluğunu üstlendi. 2011 yılında kendi yazıp yönettiği, birer kere sahnelenen “Ne Eder Nebile?” ve “Yansımadaki Yanılgı” adlı kısa oyunları da bulunmaktadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi Bil Sanat Akademisi’nde misafir öğretmen statüsünde Dramaturji ile Tiyatro Tarihi dersleri veren (Şubat 2011 – Mayıs 2011) Seda Tansuker, 3 Aralık 2011'de CKM A Salonu'nda sanat yoluyla ortak bir dil konuşmanın deneyimlendiği "Engeller=Önyargılarımız" etkinliğinin de yönetmenliğini üstlendi. Mayıs 2011 tarihinden beri Kadıköy Belediyesi Engelli Danışma ve Dayanışma Merkezi Görme Engelliler Sesli Kütüphanesi'nde gönüllü olarak kitap okumaktadır.

Seda Tansuker, Tiyatro Su'nun kurucusu Tarık Günersel'in yazdığı ve yönettiği 'bOk Sosyolojisi' adlı oyunun (2011) dramaturgluğunun yanı sıra İBŞT'da Stanislav Stratiev'in yazdığı ve Arif Akkaya'nın yönettiği 'Otobüs' adlı oyunun (2011-2012) ve 18. Tiyatro Festivali için Samuel Beckett'ın yazdığı Şahika Tekand'ın yönettiği 'Oyun' adlı oyunun (2012) gönüllü reji asistanlığı görevini üstlenmiştir.

Ezgi Gizem Gülümser ile kurdukları ‘Şefin Tavsiyesi Oyuncuları’'nda Gülümser’in yazdığı "Piyanist /Kaybetmek" ve "Alt O" adlı oyunların dramaturgluğunu ve yönetmenliğini; 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü için sahneledikleri "Mavi Yengecin Dünyası" adlı oyunda ise yazarlık ve oyunculuk görevini üstlenmiştir.

Senaryosu kendine ve Ezgi Gizem Gülümser'e ait olan "Modern Rapunzel" adlı kısa filmin dekorları da kendine aittir. 2013'ün eylül ayında ise Kanguru Yayınları'ndan "Engelli Koşu Gibisin Sevgilim" adlı öykü kitabı yayımlanmıştır. Aralık 2013'ten beri Altı Nokta Körler Derneği'nde gönüllü tiyatro dersleri vermekte ve oyun sahnelemekte; Ocak 2014'ten itibaren ise Uçan Süpürge Kadın Haber Sitesi'nde ,yerel muhabirler ağında, muhabirlik yapmaktadır.


2008 yılından beri Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB) ve Nisan 2012'den beri Bilim ve Sanat Eserleri Sahipleri Meslek Birliği (BESAM) üyesidir Ayrıca;barınaktaki hayvanlar, engelliler ve çocuklar yararına sosyal sorumluluk projelerinin içinde yer almaktadır.
***************************************************************************

Seda Tansuker, who graduated from Istanbul University Faculty of Letters Department of Theatre Criticism and Dramaturgy, is also the youngest member of International Association of Theatre Critics.

Between 2005 and 2009 she worked as a Creative Drama teacher in Fatih and Kadıköy branches of the Association In Support of Contemporary Living, acted as a director in two plays and as a dramaturg in two others. She also acted as a dramaturg in the play “Susma Galileo Susma” (2008) which was performed at the Özlem Güzel Ballet, Theatre and Music school, a partner of ABRSM.

Apart from her role as a dramaturg and theatre critic, she has started to work as a journalist at the newspaper “Cumhuriyet”, on September 4, 2007, while she was still a student. After successfully completing seven months long internship period at “Cumhuriyet” and graduating from Istanbul University as a prefect and the deputy president of the faculty, she wrote theatre criticism articles for Milliyet Art Magazine between years 2008 and 2009. She also worked as an art editor for Kadıköy Life Magazine (both in its printed and digital form) and Anadolu Yakası web site between 2009 and 2010.

Also, her interviews have been published in Cumhuriyet Weekend Supplement and Gazete Kadıköy. Her stories and poems are regulary published in several books and magazines.

She has also received dubbing and enunciation training in Dialog Anlatım İletişim, which is owned by Can Gürzap and Arsen Gürzap. Between December 2009 and September 2010. She was the press counsellor to Niyazi Ölmez and adaptations of his works “Sesler Hazinesi” and “Kalbimizi Isıtan Melodiler”. Since March 2010, she has been the press counsellor to “Tiyatro Hayal Et” which is directed by actress Sumru Yavrucuk. She worked (2010-2011) as a dramaturgy teacher in “Theatre Workshop” ran by Ali Poyrazoğlu, the actor.

She worked as a dramaturg in the play “Dikkat Zampara var” (2011) written by Fatih Korkmaz and directed by Seda Çetin in Yönetmen Tiyatrosu and “Jeanne D’arc’ın Öteki Ölümü” (2011) which is directed by Özdemir Çiftçioğlu in Tiyatro Triole. In 2011 she directed “Ne Eden Nebile?” and “Yansımadaki Yanılgı” which were also written by her and each were put on stage once.

As a guest teacher for İstanbul Aydın University Bil Sanat Academy, she gave Dramaturgy and Theater History lectures (February -May 2011). She directed “Engeller-Önyargılarımız” in Caddebostan Culture Center on 3.12.2011 as an effort for a shared language via art. She voluntarily reads books for blind people at Kadıköy Municipality Handicapped Counseling and Solidarity Center, Blind People Vocal Library.

She worked as a dramaturg for “bOk Sosyolojisi” (2011) which was written and directed by Tarık Günersel, the founder of Tiyatro Su, volunteered as a stage direction assistant for the plays called “Otobüs” (2011) written by Stanislav Stratiev and directed by Arif Akkaya and “Oyun” (2012) written by Samuel Beckett and directed by Şahika Tekand in İBŞT for 18. İstanbul Theatre Fest.

She also worked as a dramaturg and director for “Piyanist/Kaybetmek”(2011-2012)-"Alt O" (2013) written by Ezgi Gizem Gülümser and "Mavi Yengecin Dünyası" written by herself from “Şefin Tavsiyesi Oyuncuları” theater company founded by herself since 2011.In September 2013, her story book "Engelli Koşu Gibisin Sevgilim" was published. Since December 2013 January she's been working as a teathre teacher at Six Dots Association İstanbul Branch and since January 2014 she's been working as a reporter in the local reporters network of Flying Broom Women News Site. / She's a member of AITC (İnternational Association of Theatre Criticis) since 2008 and BESAM ( The Owners of The Association of Science And Art Works) ****************************************************************

Kronolojik sıra

1985 İstanbul doğumlu. İlkokulu Erenköy İlköğretim Okulu'nda okuduktan sonra orta okul ve liseyi Maltepe Anadolu Lisesi'nde okudu.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü 2008 yılı mezunu.

Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Türkiye Merkezi üyesi.

BAŞINDA OLDUĞU PROJELER

Engeller = Önyargılarımız 2011

Kadıköy Belediyesi Engelli Danışma ve Dayanışma Merkezi ile hayata geçirdiğimiz proje. 3 Aralık 2011 CKM A Salonu'nda buluşmak üzere!

YÖNETTİĞİ OYUNLAR

Çılgın İzciler 2007

(Yazarı; Erkan Horzum / ÇYDD Fatih Şubesi)

Şair Evlenmesi 2008

(Yazarı; Şinasi / ÇYDD Kadıköy Şubesi)

Kaybetmek - Piyanist 2011

(Yazarı; Ezgi Gizem Gülümser / Şefin Tavsiyesi Oyuncuları / İstanbul-İzmir) / Alt O 2013 /(Yazarı; Ezgi Gizem Gülümser / Şefin Tavsiyesi Oyuncuları)
/ Cimri 2014 (Yazarı; Moliere / Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi Tiyatro Atölyesi/
DRAMATURGLUĞUNU YAPTIĞI OYUNLAR

Beşik Kertmesi 2007

(Yazarı; Lale Oraloğlu / Yönetmeni; Erkan Horzum / ÇYDD Fatih Şubesi)

Susma Galileo Susma 2008

(Yazarı; Mustafa Gezer / Yönetmeni; Damla Özen / Sahne Gösteri Sanatları Özlem Güzel
Bale Tiyatro ve Müzik Okulu)

Eşik (Çıkış oyunundan uyarlama) 2009

(Yazarı; Adalet Ağaoğlu / ÇYDD Kadıköy Şubesi)

Dikkat Zampara Var 2011

(Yazarı; Fatih Korkmaz / Yönetmeni; Seda Çetin)

Jeanne D'arc'ın Öteki Ölümü 2011

(Yazarı; Stefan Tsanev / Yönetmeni; Özdemir Çiftçioğlu / Tiyatro Triole)

bOk Sosyolojisi 2011

(Yazar ve Yönetmeni; Tarık Günersel / Tiyaro Su)
YAZDIĞI / YÖNETTİĞİ OYUNLAR

Ne Eder Nebile? 2011
TC. Aydın Üniversitesi Bil Sanat Akademisi / Şefin Tavsiyesi
Yansımadaki Yanılgı 2011
Mavi Yengecin Dünyası 2013 / Şefin Tavsiyesi Oyuncuları / Tabu'dan Monopoly'ye Kısa Bir Hikaye 2014 / Altı Nokta Körler Derneği İstanbul Şubesi Tiyatro Atölyesiİstanbul Melodisi 2014 / Maltepe Anadolu Lisesi ------------REJİ ASİSTANLIĞI YAPTIĞI OYUNLAR--------------

Otobüs 2011-2012

(Yazar; Stanislav Stratiev / Yönetmen; Arif Akkaya / İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları.)

DRAMATURGLUĞUNU YAPTIĞI FİLMLER

Çamaşır Rüzgarda Kurur 2011-2012

(Senaryo; Cengiz Tapan / Yönetmen; Cengiz Tapan.)

VERDİĞİ SEMİNERLER

09.05.2008, "İletişim Yöntemleri", Kadıköy Belediyesi Brifing Salonu, Çaydaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi İletişim Atölyesi, Serap Ören ile birlikte.

YAYIMLANAN RÖPORTAJLARI İÇİN
TEB OYUN Dergisi 2013 Güz 19. Sayısı "Bir Karşı Tecavüz Oyunu: Yollu." -TEB OYUN Dergisi 2012 Yaz 15. Sayısı "Psikanalitik In-Yer-Face."
-TEB OYUN Dergisi 2012 Bahar 13. Sayısı "Her Deha Sahibi Dahi Olamaz."

-Kadıköy Gazetesi Sayı; 626 "Hayatın Kendisi İlham Perisi."

-Kadıköy Gazetesi Sayı; 534 "Kadıköy'ün Amerika'daki Gururu Burcu Göker."

-Kadıköy Gazetesi Sayı; 527 "İstanbul'da Opera Serüveni Sergisi Açılıyor."

-Cumhuriyet Gazetesi 15 Mart 2008; "Kiralar Sürgünü Koca Şair."

MİLLİYET SANAT DERGİSİ'NDE YAYIMLANAN ELEŞTİRİ YAZILARI İÇİN

Bkz. sedatansuker.blogspot.com

YAYIMLANAN SANAT HABERLERİ İÇİN

Bkz. sedatansuker.blogspot.com

YAYIMLANAN ŞİİR VE HİKAYELERİ

Yitik Ülke Yayınları /"80'lerde Çocuk Olmak" / Kasım 2010 Basımı / Sayfa; 246 / Öykü; "Şirinler; Hala uslu çocuklarız..." ile "Mutsuz Aşk Vardır" /Ocak 2014 Basımı / Sayfa;340 / Öykü; "Mavi Ağaç Aşk Limited"/

Düş Kent Fanzini Sayı: 26 / 2010 Yaz Sayısı / Hikaye; "Yansımadaki Yanılgı"

Düş Kent Fanzini Sayı: 22 / 2009 Yaz Sayısı / Şiir; "Sessizliğin Çığlığı"

ALDIĞI EĞİTİMLER

2009 Mart-Haziran DİALOG Anlatım İletişim’de seslendirme eğitimi.

ÖDÜLLERİ

1996 TC.BAŞBAKANLIK AİLE ARAŞT KUR. BAŞK., resim yarışması sertifikası. SERGİLER04.10.2013-CKM A-B Salonu Fuayesi; Aspet Manukyan ile (4 Ekim Hayvan Hakları), 06.10.2013-12.10.2013 - Tüze Sanatevi (4 Ekim Hayvan Hakları Karma Sergi)

ÜYELİKLERİ

Uluslararası Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB), Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ile Bilm ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (BESAM).

http://sedathecat.deviantart.com/

www.fotokritik.com/kullanici/kucuktekir

BASINDA

http://tr.wikipedia.org/wiki/Tiyatro_Ele%C5%9Ftirmenleri_Birli%C4%9Fi

Cumhuriyet Gazetesi; http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=186396

Akşam Gazetesi; http://www.aksam.com.tr/2010/10/14/yazar/10255/aksam/yazi.html

Kadıköy Gazetesi; http://www.gazetekadikoy.com.tr/haberDetay.aspx?haberID=2239

Kadıköy Gazetesi; http://www.kadikoygazetesi.com/5197-opera-sanatinin-bilinmezligi-konserlerle-bilinir-kiliniyor%e2%80%a6/

Gazete Kadıköy; http://www.gazetekadikoy.com.tr/kemanci.html

Bir Gün Gazetesi; http://www.birgun.net/writer_index.php?category_code=1187091474&day=24&month=08&year=2011

Bir Gün Gazetesi; http://www.birgun.net/culture_index.php?news_code=1292593961&year=2010&month=12&day=17

NTV Gece-Gündüz Programı (25.03.2010)

Özlem Güzel Bale ve Dans Okulu; http://www.sahneden.com/bult17.html

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği; http://www.kadikoy.cydd.org.tr/duyurulist.asp?sayfa=1&id=15

http://www.kadikoy.cydd.org.tr/haber_duyuru/haber_oku.asp?id=44 / http://bs-ba.facebook.com/topic.php?uid=111571870305&topic=9551

Tiyatro Seyirevi; http://www.tumblr.com/tagged/ressam ve http://tiyatroseyirevi.blogspot.com/

Kadıköy Sanat Tiyatrosu; http://striptiz-kast.blogspot.com/

Oyun Atölyesi;http://www.oyunatolyesi.com/oyun_details.asp?p=basin&id=31

Semaver Kumpanya; http://www.semaverkumpanya.com/

Garanti Emeklilik; http://www.hobimlemutluyum.com/haber/690/12/0/NasilUyeOlurum.aspx

Kadıköy Life Dergisi internet sitesi; http://www.kadikoylife.com/esik.html

Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB); http://www.teb-bir.org/

http://tiyatroelestirmenleribirligi.org/seda-tansu-selcuk

Kadıköy Life Dergisi Eylül&Ekim 2009 Sayısı, Sayfa; 100 “Sanat yönetmenimiz Seda Tansuker evleniyor…”

Tiyatro Hayal Et; http://tiyatrohayalet.bz.tc/haberler.html

http://www.facebook.com/group.php?gid=82936853515 /

http://groups.google.com/group/tiyatrodunyasi/browse_thread/thread/639521b0583dc349?pli=1

Emel Vardar; http://www.yasni.de/person/vardar/emel/emel-vardar-filter-haber.htm

Powered by Shakespeare; http://poweredbyshakespeare.blogspot.com/feeds/posts/default

Kadıköy Life Dergisi internet sitesi (www.kadikoylife.com) "Mesele operayı sevdirmekte değil, onu tanıtmakta!"

Halis Kurtça Kültür Merkezi; http://www.hkkm.gen.tr/etkinlikdetay.aspx?id=338

http://www.hkkm.gen.tr/haberdetay.aspx?id=2006

http://www.dizifilm.com/forum/showthread.php?postid=12508133

http://www.bugunbugece.com/istanbul/Muzik/Klasik/20704-Istanbul-da-Opera-Seruveninin-50.-Kurulus-Yildonumu.html

http://www.izmirdesanat.org/tag/seda-tansuker

http://alperturgutkaralama.blogspot.com/

http://siyambaligi.blogspot.com/2010/10/80lerde-cocuk-olmak.html

http://www.bigglook.com/biggistanbul/kultur/aktv_detay.asp?aa_id=1&aktv_id=63456&subof

http://www.besiktas.com.tr/2011/03/25/son-dakika-besiktas-25-03-2011/

http://www.yitikulke.com/

http://www.haberkamu.com/haberdetay/yasasin-jeanne-d-arc-kahrolsun-jeanne-d-arc-haberi/

http://bilgidetiyatrovar.blogspot.com/

http://www.gormeengelliler.kadikoy.bel.tr/altsayfa.aspx?id=2056

http://www.pen.org.tr/tr/node/1606

http://www.technotoday.com.tr/Detay/5663/Sefin-Tavsiyesi-Oyuncularindan-Kaybetmek-Piyanist

http://kadikoyengellimeclisi.org/component/content/article/154-farkindamisiniz

http://otobus-oyunu.blogspot.com/

http://fahrikincir.blogspot.com/2011/12/otobus.html

http://www.gazetekadikoy.com.tr/haberDetay.aspx?haberID=1923

http://www.ekonomigundemi.com/yhaber.asp?haberid=58353

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=kaybetmek%2Fpiyanist

http://www.tiyatroelestirmenleribirligi.org/sayi-13

/ www.kadikoygazetesi.com/40204-barinaktaki-hayvanlar-yararina--ortak-imza-gunu/ / ucansupurge.org/turkce/index2.php?Hbr=1539 / www.kadikoyunkopekleri.org / www.gazetekadikoy.com.tr/haberDetay.aspx?haberID=5774 / sanat-magazin.com/2014/06/28/28-haziran-2014-cumartesi-istanbulda-gunun-sergi-ve-etkinlikleri/ - İLETİŞİM

sedatansuker@gmail.com ************************************************************ Ekibinde yer aldığım oyunlardan görseller;DD

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder